آگهیو
آگهیو

خودروهایی با قدرت بیش از هزار اسب بخار

*فراری SF90 استراداله

قدرت: ۱۰۰۰ اسب بخار

 

این خودرو اولین محصول پلاگین هیبریدی تاریخ فراری است. قسمت اصلی تشکیل‌دهنده این قدرت عظیم یک پیشرانه ۴ لیتری V8 توئین توربو است که به‌تنهایی ۷۸۰ اسب بخار و ۸۰۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. این موتور پیشرفته را سه الکتروموتور همراهی می‌کنند که سقف قدرت را به ۱۰۰۰ اسب بخار می‌رسانند. ۲ تا از این سه موتور برقی روی محور جلو نصب شده‌اند تا با نیرو دادن به چرخ‌های جلو سیستم چهار چرخ محرک را به ارمغان بیاورند دیگر موتور میان موتور اصلی و گیربکس نصب شده تا این خودرو فاقد دنده عقب مکانیکی باشد و توسط موتور برقی به عقب حرکت نماید. باتری مورد استفاده هم از نوع ۷.۹ کیلووات ساعتی است که امکان پیمودن ۲۵ کیلومتر تمام الکتریکی را فراهم می‌کند.

*مک‌لارن اسپیدتیل

قدرت: ۱۰۵۰ اسب بخار

جانشین مک‌لارن F1 که همانند آن از یک کابین سه نفره بهره‌مند است قوای محرکه هیبریدی دارد که شامل یک پیشرانه ۴ لیتری V8 توئین توربو با قدرت ۷۵۵ اسب بخار به همراه یک موتور الکتریکی است که خروجی را به ۱۰۵۰ اسب می‌رساند. این خودروی غیر پلاگین، پیمایش تمام الکتریکی ندارد و نمی‌تواند مانند SF90 مسافتی را با الکتروموتور خود طی کند همچنین این خودرو می‌تواند به نهایت سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و سریع‌ترین محصول مک‌لارن نیز محسوب می‌شود.

*کونیگ‌زگ رگرا

قدرت: ۱۵۰۰ اسب بخار

موتور درون‌سوز شاهکار کریستین کوئینگ‌زگ نمی‌تواند به تنهایی آن را در این لیست وارد کند اما وقتی با سه موتور الکتریکی ترکیب می‌شود قدرت به ۱۵۰۰ اسب بخار افزایش می‌یابد. گیربکس مورد استفاده در این خودرو از نوع تک سرعته با ضریب یک به ۲.۷۳ است که می‌تواند بسیار جذاب باشد. قیمت این خودرو ۱.۹ میلیون دلار است.

*مرسدس ای‌ام‌جی وان

قدرت: ۱۲۰۰ اسب بخار

این خودروی پلاگین هیبرید که از مهندسی فوق‌العاده فرمول یک مرسدس استفاده می‌کند از یک پیشرانه الکتریکی ۶ سیلندر ۱.۶ لیتری با ۴ موتور برقی بهره‌مند است که می‌تواند نهایت قدرت را حدود ۱۲۰۰ اسب بخار برساند.
این خودرو می‌تواند شتاب صفر تا صد ۲.۵ ثانیه‌ای و عدد شگفت‌انگیز زیر ۶ ثانیه برای شتاب صفر تا دویست را رقم بزند. نهایت سرعت این مدل هم فراتر از ۳۵۰ کیلومتر اعلام شده است.

*بوگاتی شیرون سوپراسپرت ۳۰۰

قدرت: ۱۵۸۷ اسب بخار

بوگاتی شیرون تنها از لحاظ سرعت جزء برترین‌ها نیست بلکه از موتوری استفاده می‌کند که می‌تواند همه را مجذوب خودش کند.
موتور مورد استفاده از نمونه ۸ لیتری ۱۶ سیلندر به همراه ۴ توربوشارژ است که می‌تواند رقم نجومی ۱۵۷۸ اسب بخار را تولید کند که باعث می‌شود این موشک سریع‌السیر ظرف تنها ۲.۳ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و بتواند تا سرعت فراتر ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد.

منبع:pedal.ir

برترین خودروهای ۸ سیلندر ساخت ایتالیا

 

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید