آگهیو
آگهیو
بیت کوین

رد بیت کوین توسط تسلا به عنوان وسیله ای برای پرداخت

چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​ایلان ماسک تا حدودی بر نحوه عملکرد بیت کوین در سال ۲۰۲۱ تأثیر داشت. قیمت بیت کوین پس از اعلام او مبنی بر اینکه شرکت خودروهای الکتریکی تسلا شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان وسیله پرداخت خواهد کرد، افزایش یافت. در نهایت، غول تجاری و میلیاردر اعلام کرد که تسلا باید به دلیل نگرانی های زیست محیطی در فرآیند استخراج بیت کوین، پذیرش بیت کوین را به عنوان وسیله ای برای پرداخت متوقف کند. بیت کوین سقوط کرد و این آغاز دوره ای از نوسانات برای بیت کوین بود.

عوامل سیاسی : این دانش گسترده است که بسیاری از دولت ها مخالف بیت کوین هستند و تا آنجا پیش رفته اند که استفاده از بیت کوین و عملیات مرتبط با آن را در کشورهای خود ممنوع کرده اند. به عنوان مثال، چین آشفته ترین سرکوب بیت کوین را داشت. اقدامات سرکوبگرانه بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار ارز دیجیتال را از بازار خارج کرد. در نهایت بیت کوین در چین ممنوع شد. در چین و بسیاری از کشورهای دیگر که بیت کوین در آنها ممنوع است، بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارهای رمزنگاری مجبور به تعطیلی شدند.

در سایر کشورهایی که بیت کوین ممنوع نیست، مقررات سختگیرانه‌ای وجود دارد که مانع از عملکرد روان پلتفرم‌ها و کسب‌وکارهای کریپتو می‌شود، که به نوبه خود بر نحوه قیمت بیت‌کوین تأثیر می‌گذارد.

به غیر از چین، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) را رد کرد، که احتمالاً میلیاردها دلار به بازار ارزهای دیجیتال سرازیر می شد. این یک برد بزرگ برای بیت کوین بود.

سیاست های دولت، مقررات سختگیرانه و ممنوعیت بیت کوین در برخی کشورها تاثیر منفی بر قیمت بیت کوین در سال گذشته داشته است.

تقاضا و عرضه بیت کوین : برخلاف تقاضای بیت کوین که بی پایان و مداوم است، عرضه بیت کوین محدود است. در حال حاضر، حدود ۹۰ درصد از کل سهام بیت کوین استخراج شده است. قیمت بیت کوین با افزایش تقاضا از سوی سرمایه گذارانی که تلاش می کنند دست خود را روی ارز دیجیتال بگذارند، افزایش می یابد.

در سال ۲۰۲۱، در نتیجه عوامل ذکر شده، تقاضا برای بیت کوین شروع به کاهش کرد. بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌خواستند دارایی‌های خود را از بین ببرند، زیرا یا نمی‌توانستند از آن در محل خود استفاده کنند یا از ترس از دست دادن ارزش بیشتر. این باعث شد که قیمت بیت کوین در نهایت کاهش یابد و همچنین به نوسانات بیت کوین در سال ۲۰۲۱ کمک کرد.

مشکلات معدن : در سال ۲۰۲۱، عملیات استخراج بیت کوین به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. به گفته کارشناسان، فعالیت های استخراج بیت کوین برای محیط زیست مضر است. جدای از این، چین که مرکز اصلی استخراج بیت کوین بود، بیت کوین و فعالیت های استخراج را ممنوع کرد. مزارع معدن تعطیل شدند و معدنچیان نتوانستند به فعالیت های معدنی در بسیاری از مناطق ادامه دهند. در حالی که برخی از مزارع معدن به طور کامل تعطیل شدند، برخی دیگر به کشورهای دیگر مانند ایالات متحده نقل مکان کردند، جایی که از عملیات استخراج معادن استقبال می شود. ایالات متحده به بهترین مقصد برای استخراج کنندگان تبدیل شد. معدنچیان به دلایل واضح به ایالات متحده نقل مکان کرده اند یا در حال نقل مکان هستند. تعداد انگشت شماری از ایالت های آمریکا ارزان ترین قیمت انرژی در جهان را دارند. این به تنهایی برای جذب هر معدنچی کافی است. گذشته از این، ایالات متحده با منابع انرژی تجدید پذیر شکوفا می شود و بنابراین به یک یا چند منبع انرژی وابسته نیست. در حالی که یکی از نگرانی های بزرگ در مورد استخراج بیت کوین، تأثیر آن بر محیط زیست است، فعالیت های استخراج توسط ماینرها شروع به نشان دادن اثرات مثبت بر محیط زیست و جلوگیری از هدر رفتن منابع کرده است. برخی از معدنچیان شروع به بهره برداری از انرژی هسته ای کرده اند. دیگران در حال استفاده از انرژی رها شده مانند گاز طبیعی هستند که در میادین نفتی در سراسر ایالت تگزاس هدر می رود. اینها به مبارزه با اثر انتشارات گلخانه ای کمک می کند و در عین حال منبعی از قدرت استخراج را برای معدنچیان فراهم می کند.

خبرسازی جدید تسلا، این بار خرید ۱.۵ میلیارد دلار ارز مجازی

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید