آگهیو
آگهیو
معرفی سیستم اولترا کروز جنرال موتورز

معرفی سیستم اولترا کروز جنرال موتورز

جنرال موتورز با معرفی سیستم نیمه خودران اولترا کروز که سیستم هندزفری جدیدی می‌باشد دنیای سیستم‌های خودران را متحول کرده است. این سیستم روی برخی محصولات ۲۰۲۳ کادیلاک نصب خواهد شد. درحالی‌که سیستم سوپر کروز باعث رانندگی بدون دخالت دست در برخی بزرگراه‌ها می‌شد، سیستم اولترا کروز بنا به گفته جنرال موتورز برای تمامی جاده‌های آمریکا و کانادا در دسترس بوده و ۹۵ درصد تمامی سناریوهای رانندگی را پوشش می‌دهد.

 

اگر فکر می‌کنید این ویژگی‌ها مشابه سیستم خودران کامل تسلاست اشتباه نمی‌کنید. البته برخی تفاوت‌های قابل‌توجه وجود دارد. اولترا کروز از دوربین‌ها، رادار و لیدار استفاده خواهد کرد درحالی‌که تسلا فقط به دوربین‌ها متکی است. این سیستم در آغاز روی ۳.۲ میلیون کیلومتر از جاده‌ها قابل استفاده خواهد بود اما جنرال موتورز می‌گوید در نهایت محدوده بسیار بیشتری را پوشش خواهد داد. اولترا کروز در بزرگراه‌ها، خیابان‌های شهری و تقاطع‌ها قابل استفاده بوده و رانندگی هندزفری درب به درب را ارائه می‌کند.

جنرال موتورز بدون وارد شدن به جزئیات فنی اعلام کرده سیستم اولترا کروز از معماری مقیاس‌پذیری سود می‌برد که می‌تواند در طول زمان ویژگی‌ها، عملکردها و سرویس‌های بیشتری را به خود اضافه کند. رانندگان با یک سیستم نمایشگر جدید که اطراف خودرو را به راننده نشان می‌دهد تعامل خواهند داشت. در واقع این نمایشگر همان چیزی خواهد بود که راننده می‌بیند. سیستم اولترا کروز توانایی تغییر خودکار لاین حرکتی، دور زدن به چپ و راست، پیشگیری از برخورد با موانع، رعایت محدودیت سرعت‌ها و واکنش به دستگاه‌های کنترل ترافیک دائمی را خواهد داشت. این سیستم در بحث هوشیاری راننده نیز از همان تکنولوژی پایش سوپر کروز استفاده می‌کند تا از تمرکز راننده روی رانندگی و محیط اطراف اطمینان حاصل کند.

جنرال موتورز در بیانیه خود به‌صورت رسمی از تسلا نام نبرده اما مدعی شده اولترا کروز و حسگرهای آن باعث می‌شوند بهترین سیستم دستیار راننده هندزفری در دسترس مشتریان قرار گیرد. البته تنها برخی از مالکان محصولات جنرال موتورز این سیستم را تجربه خواهند کرد زیرا اولترا کروز در برخی محصولات لوکس این خودروساز قابل انتخاب خواهد بود. این در حالی است که خودران کامل تسلا روی تمامی محصولاتش عرضه شده است.

سوپر کروز کم‌کم رو به افول خواهد رفت. این سیستم از به خاطر کمبود چیپ ها از کادیلاک اسکالید حذف شده و مشخص نیست که همین سرنوشت را در شورولت سیلورادو و جی ام سی سیرا خواهد داشت یا خیر. سوپر کروز تنها در برخی محصولات کادیلاک و شورولت بولت در دسترس خواهد بود.

 

جنرال موتورز اشاره‌ای به قیمت اولترا کروز نکرده اما سوپر کروز برای سه سال رایگان بوده و پس از آن نیازمند اشتراک ماهانه ۲۵ دلاری خواهد بود.

 

منبع:pedal.ir

تویوتا GR 86 با کیت بدنه راکت بانی

سیتی ترنسفورمر،خودرو الکتریکی جذاب

اولین ربات مشترک هیوندای و بوستون داینامیک معرفی شد

معرفی لندروور دیفندر ۲۰۲۲

میشن R کانسپت در مونیخ

تولید کامیون تمام الکتریکی ولتا زیرو

 

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید